Извличане на знание
/ Knowledge Discovery >> Извличане на знание >> забавление >> спортен >> голф >>

Каква е историята на голфа?

16 години спечели три поредни първенства националните жените, след като изигра само за две години преди; и доминиращата Дороти Кембъл, който спечели 10 британски, Канадски и американски първенства.
<р> Що се отнася до последните жените величия, не дискусия би била пълна без да се споменава Аника Sorenstam, последователен играч, който държи ниско резултатни записи в множество категории и е на второ място Мики Wright за официални турнири победи в един сезон (11 vs. 13). Райт, който е приел, че запис в две отделни години, също е свързан с Babe Захариас и Pat Брадли за повечето специалности победи в един сезон, в три парче. На възраст от 26, Райт бе и най-младият жена, която някога да достигне 30 победи. Пати Berg държи рекорда за най-много спечелени кариера специалности, в 15.
<р> Днес, Ladies Professional голф асоциация, основана през 1950 г., е един от професионални спортни асоциации от най-дълго на жените в света, похвали повече от 460 членове LPGA Tour, около 230 от които са активни конкуренти. Дамски голф е тук, за да остане, но жените все още се борят да влязат мъжки турнири.
<Р> Нека да разгледаме някои други групи, които се борят за равен достъп до връзките.
Малцинствата в Golf
<р> Golf има традиция в малцинство играта датиращи поне до втората US Open, когато Джон Shippen, афро-американец, който е участвал в построяването на клуба, където се проведе турнира, вързани за петото място. Преди мача, редица специалисти заплаши, че ще се оттегли, ако Shippen играе, но USGA президент Теодор Havemeyer им казал да напусне, ако искат да -. Shippen ще играе

Когато той спечели 1959 US Amateur Обществени връзки Championship, William A. Райт циментира мястото си в историята на спорта като първия афро-американец да спечели шампионата USGA. Още черни професионалисти се отзоваха в 1960 и 1970, с Calvin Peete и Джим Торп възникващи през 1980 г. и началото на 90-те години като черните професионалистите, които се състезаваха най-редовно. Peete, който трябваше да се преодолеят затрудненията, на лявата ръка, че няма да удължи напълно, разработена такава последователност в своята люлка, че другите го " прякор; Xerox ".; Торп, който е бивш футболист, стана първият чернокож да доведе всеки кръг на Откритото първенство на САЩ. През 24 години на PGA Tour, той влезли $ 1.5 милиона в официалните доходи PGA. Днес, Тайгър Уудс е може би един от най-великите голфъри в историята, вече след като спечели 14 магистърски турнири, да не говорим з