/ Knowledge Discovery >> Извличане на знание >> забавление >> спортен >> голф >>

Джак Никлаус Nicklaus

остта на времето, че те се запази.
<Р> Джак Никлаус Уилям е роден през 1940 г. в Кълъмбъс, щата Охайо, син на фармацевт, който по едно време една малка верига собственост на местните аптеки. Young Джак имаше добри гени за лека атлетика, тъй като баща му е бил прецизно спортист в редица игри.
<Р> Джак получи качествено преподаване от самото начало. Неговият учител е Джак Grout, който е бил с глоба играч и стана още по-фина инструктор. И той се научава да свири на една от по-добри шампионски оформления голфа, на Доналд Рос-проектирана SCIOTO НК, където Nicklauses били членове.
<Р> Никлаус показа той имаше неща от голямо голф почти от деня, в който пое Играта, на възраст 10. Три години по-късно, той стреля неточно от 3-под-номинална 69 в SCIOTO.
<р> Това имам само по-добре. Много по добре. Никлаус спечели пет поредни Ohio State първенство за юноши, започваща в 12-годишна възраст, а когато той спечели 1959 US Amateur, той е на 19 години и осем месеца най-младият победител на първенството от 50 години насам.

'59 Amateur слезе до последната (36-та) дупката на финала. Никлаус необходими девет фута за закриване на 35-годишният Чарли Коу, който на два пъти бе спечелил титлата. Той го пробити в центъра на чашата.
<Р> За всичко си ненормален дължина разстояние от чай, този вид на съединителя удар в 15-метров обхват (а понякога и по-дълго) е може би най-известният характеристика на неговата игра през всичките си конкурентни години.
<р> Докато е студент в Университета на щата Охайо, и № 1 за екипа на голф, Никлаус спечели друг US Amateur, през 1961 г. Същата година той спечели шампионата NCAA, Западните Amateur и Big Десет първенства; играе голф Walker Cup; и завърши на четвърто място в Откритото първенство на САЩ.

След като завладява света на аматьорския голф, той се обърна професионално. Първата му излет като редовен на PGA Tour, в Лос Анджелис Оупън през януари 1962 г., е в ретроспекция любопитно нещастен. Той завърши добре надолу в списъка и печели по-малко от $ 100
<р> Той продължава да се бори през зимата, докато свикнете с пътуването. - Нов град и леглото всяка седмица, ресторант храната дневно - и играе на натовареното публично-такса курсове, които не са били в този вид състояние, на която той бе се свикне.
<р> От друга страна, той завърши на парите във всички 26 събития са влезли и в крайна сметка спечели три пъти, включително и своята Историческият US Open.