Извличане на знание
/ Knowledge Discovery >> Извличане на знание >> приключение >> дейности на открито >> зимни спортове >>

Как Биатлон Биатлон Works

e, Квебек, Канада даде Лилехамер Олимпиадата през 1994 г. един от най-вълнуващите моменти в новата история. Тя вече бе станал първият канадец с медал по биатлон, като бронз през 1992 г. В Лилехамер, Bédard доминиран 15 km събитието. Тя има водеща позиция в случай на 7.5 km, но пропусна последните си два изстрела, принуждавайки я да карат ски на 300 метра като неустойка. Отиде в крайното 2.5 км 16 секунди зад лидера. На 1 km, тя намали преднината на седем секунди. Bédard спринтира неуморно за последния километър, спечелвайки събитието с малко повече от една секунда [Код]. Не само че тя първа North American победител златен медал по биатлон, тя е първата жена, която спечели канадското двойно злато.
Биатлон на Зимните олимпийски игри 2006
<р> 2,006 Torino Зимни олимпийски биатлона включва пет основното събитие вида: индивидуално, спринт, преследване и реле, с масово да започнат да създават своя дебют. Тези събития са разделени на различни разстояния и разцепление между мъжете и жените за конкурси на общо 10 различни събития:

• Дамски 12.5 км масов старт

<р> Нека разгледаме всеки тип събитие по-подробно .
    Individual

Това е оригиналната биатлон събитието. Състезателите всеки започнат 30 секунди един от друг, ски пет обиколки около 3 или 4 km контур. В края на всяка обиколка (с изключение на последната обиколка), конкуренти стрелят. Четирите части на снимане, за да са склонни, стоящи, предразположени, стоящи. Всеки пропусна изстрел добавя едноминутно наказание. Класирания се определят от общото време, което работи непрекъснато от момента на конкурент напусне стартовата линия до когато той или тя пресича финалната линия. Победителите от това събитие ще завършат в рамките на час
    Sprint <р> Sprint е подобна на индивида, но разстоянието е по-кратък (на около 10 км общо), и има само два снимачни порции:. Предразположени, тогава стоеше , Всяка пропусната целевите резултати в една обиколка около 150 m наказателното контур.
    Relay <р> Всяко реле екип има четирима членове. Всички скиори на първия мач се наредят на стартовата линия и започват по едно и също време. Те са склонни да се достигне до първата стрелбище по същия начин. Все