Извличане на знание
/ Knowledge Discovery >> Извличане на знание >> Автоматичен >> автомобилни състезания >> НАСКАР >> НАСКАР друга >>

Rex White

Rex White
Разгледайте статията Rex Rex White White
<р> умалително Rex White, най-малкият човек (5 фута, 4 инча височина и 135 кг), който някога се носят шампионат короната на NASCAR, приличаха повече на комик Джордж Gobel от автомобилен състезател.
<р> Той не изглеждаше като човек, който може да се бори на скорост в наказателното коли около високопоставени наклонява песни НАСКАР, нито следва той да е един. Като дете, White бе поразен от полиомиелит, но малкият човек с голямо сърце не позволи еднократно осакатяваща болест го забави.
<Р> На 25-годишна възраст, той отиде състезава за първото време в разделянето Sportsman в Уест Lanham Speedway в Мериленд. Той бе извън игра от проблеми в двигателя при първоначалното си излет, но от този момент нататък, той е сила, за да се съобразяваме. Той продължи да спечели шампионата Спортист на 1.5 мили високо наклонява овала в неговия новобранец година.
<Р> Привидно естествено на къси писти, White сервира двегодишен стаж по малките овали близо си дом в Силвър Спринг, Мериленд. През 1956 г. той дойде на юг, създадена база в Спартанбърг, Южна Каролина, и започна лична стремежа си да спечели NASCAR Grand National титлата.
<р> Rex Allen White започна 24 състезания през '56 и завърши в топ 10 на 14 поводи - много впечатляващи статистики за новобранец в големите първенства на склад състезателни коли. Той също завърши на второ място в крайното класиране NASCAR шорттрек, рожба от НАСКАР Grand Граждани.
<Р> През 1959 г. White пропуснали първенство по шорттрек от само две точки, за да калифорнийски Marvin Портър. Това беше най-близкият шампионат битка в историята на NASCAR последен модел.
<Р> През зимата на 1959 г., White, който ръководеше собствената си работа, наети Louis Clements да бъде негов главен механик и екипажа шеф. " Той е най-добрият в бизнеса, " White каза по това време. " Чувствах, че е необходимо човек като него да спечели шампионата ".
<р> White предлагат Clements необичайна сделка, за да си тананика мотори в дългосрочен план от началото на сезона. След разходи, White разделят всички печалби 50/50 с Clements. White собственост на автомобила и го подкара, но се заплащат Clements сума, равна на собствената си заплата, за да се запази тя работи с лидерите и на върха-перфектно състояние.
<Р> През 1960 г. White спечели шест NASCAR Grand Национални състезания и твърди, шампионата. Приходите му, след пункта фонда са били платени, а след това стигна