Извличане на знание
/ Knowledge Discovery >> Извличане на знание >> Автоматичен >> автомобилни състезания >> НАСКАР >> НАСКАР друга >>

Joe Weatherly

Joe Уедърли
Разгледайте статията Joe Joe Уедърли Уедърли
<р> от мъжете, които са спечелили Националния шампионат НАСКАР Grand, малцина ако има такива са по-решителни от Joe Уедърли. Набит Норфолк, Вирджиния. Leadfoot The успя в нещо, той се опита, на две колела или четири.
<Р> индоктриниране Уедърли му в спорта на скоростта дойде в моторните състезания. След като става един от най-добрите ездачи на спорта, като спечели шампионата на Американската асоциация за мотоциклети два пъти, той погледна към фондовите коли за поминъка си. " Харесва ми като нещо средно между главата ми и на земята, когато се срине, " обосновано той.
<р> Уедърли беше NASCAR Променено шампион през 1953 г. и прекарва голяма част от 50-те години на шофиране souped-нагоре купета в bullrings. Той впуснал малко в NASCAR Grand National конкуренция, като същевременно си изкарваш прехраната състезателни Modifieds. Първата му NASCAR Grand National старт беше в Джуни Donlavey собственост Hudson а в '52 Southern 500. Уедърли завършен 16-ти в поле от 66.
<р> NASCAR Галерия
<р> От този щастлив начало, Уедърли скоро да се превърне в един от най-craftiest шофьорите в NASCAR. Както той става професионален полиран, той също стана най-висок ранг на водача в Convertible разделение НАСКАР, печелейки дузина състезания и довършителни сред петте най-големи в пункта за три последователни години. Когато дивизия ragtop сгънати, Уедърли направи пълно работно време преминаването към тавана на автомобила НАСКАР Grand Граждани.
<Р> През 1961 г. 5'7 ", 140-килограмова вързопа на енергия закачен със собственика на отбора Bud Мур. Новото звено удари крачка веднага в тяхната Pontiac, спечелвайки първия си старт в 100-милната квалификационен състезание Daytona е. Уедърли спечели девет състезания в съкратен 25-раса график и завърши невероятно четвърти в крайното класиране точки.

В '62, Мур е готов да работи на пълен график. Отново Уедърли спечели девет състезания и си тръгна с националния шампионат шофиране в първия си опит.

Когато General Motors нарязани състезателната си бюджет през 1963 г., Мур е бил принуден да намали графика си и оставиха 100-milers на кратки пътища, за да се концентрират върху големите пари superspeedway събития. Без да се повозим на къси писти, пясъчен Уедърли импровизирана. Той прекарва часове по телефона се опитва да се подредят на автостоп, говори със задна маркери от колите си, така че той може да карам за точки