Извличане на знание
/ Knowledge Discovery >> Извличане на знание >> Автоматичен >> модели автомобили >> състезателни коли >>

Ferrari 333 SP

hebodywork използвани композитни материали от въглеродни влакна, както и е разработена с thehelp на Далара ’ с. аеродинамичен тунел. Както SP проекта на Ferrari 333 е в ход, Ferrari hiredBritish инженер Тони Саутгейт като консултант. Това първоначално concernedDallara. “ Въпреки, че сме избрали начина, по който се чувствах беше най-добрият, ” Той припомни, “ това, което се случи, ако wouldhave този човек дойде и каза: ‘ Не, ние Дон ’ отида по този начин ’? ” Butthe миг двамата се срещнали, Далара знаеше Ferrari беше направил едно добро решение, asSouthgate допринесе за дизайна ’ с. Аеродинамична ефективност
<р> PieroFerrari припомни, че редица инженери вътре компанията му имаше искрица intheir очите като Ферари SP 333 е разработен. Той е бил на две десетилетия след theirlast целта построен спортно-състезателен автомобил, и всичко си спомни как победи в LeMans и други 24-часови състезания говореха много за надеждността на Ферари. <Р> Аеродинамичният стайлинга на Ferrari 333 SP го направи по- победител.

<р> За thedelight на всички участници, на Ferrari 333 SP не пропусна. Първото му състезание беше inApril 1994 г., най-Road Atlanta, и СЕП завърши 1-2-5. American Jay Cochrandrove печелившата колата, с Морети на второ място в класирането. В followingrace, в Lime Rock, Морети спечели, и той вкара още две победи, които year.But защото колата не беше се състезаваха в сезона ’ с. Първите две състезания, Ferrarinarrowly пропусна печели световното първенство по спортно-кола IMSA

Thingsstarted слабо през 1995 г., когато само един от четирите Ferrari 333 SPS в Daytona finished.But това състезание беше изключение. На Ферари спечелиха най Sebring, буревестник, варовик, Texas World Speedway, и Phoenix International Raceway. Ferrari easilywon от 1995 IMSA шампионата.
<Р> Dallaracontinued да се развиват и изработката на модела в 1997 г., при която constructionwas взето на продълженията от Ferrari тунер Michelotto. Това е версията, която helpedMoretti постигне мечтата завършек на кариерата му. През 1998 ’ ите конкурс отваряне на състезанието 24-часов най Daytona, той сподели категорично победата с Ferrari 333 SP codrivers MauroBaldi и Дидие Theys. След това, само няколко седмици по-късно, през 12-те часа на Себринг, thetrio ’ ите 333 SP завърши на първо място отново